تحقیق تأثير آموزش مهارت هاي زندگي در سلامت روانی افراد

در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان تحقیق تأثير آموزش مهارت هاي زندگي در سلامت روانی افراد آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق تأثير آموزش مهارت هاي زندگي در سلامت روانی افراد|34016898|bgm

دانلود تحقیق با موضوع تأثير آموزش مهارت هاي زندگي در سلامت روانی افراد،در قالب word و در 91 صفحه، قابل ویرایش.توضیحات تحقیق:روان شناسان در دهه هاي اخير در بررسي اختلالات رفتاري و انحرافات به اين نتيجه رسيده اند كه بسياري از اختلالات و آسيب ها در ناتواني افراد در تحليل صحيح و مناسب از خود و موقعيت خويش، عدم احساس كنترل، و كفايت شخصي جهت رويارويي با موقعيت هاي دشوار و عدم آمادگي براي حل مشكلات و مسائل زندگي به شيوه مناسب، ريشه دارد. بنابراين با توجه به تغييرات و پيچيدگي هاي روز افزون جامعه و گسترش روابط اجتماعي، آماده سازي افراد به خصوص نسل جوان جهت رويارويي با موقعيت هاي دشوار امري ضروري به نظر مي رسد. در همين راستا روان شناسان با حمايت سازمان هاي ملي و بين المللي، جهت پيشگيري از بيماريهاي رواني و ناهنجاريهاي اجتماعي آموزش مهارت هاي زندگي را در سراسر جهان و در سطح مدارس آغاز نموده اند. (طارميان و همكاران 1378 ، ص 14)
آن چه امروزه تحت عنوان مهارت هاي زندگي مشهود است تنها حاصل كار پژوهشگران عصر حاضر نيست بلكه بسياري از اين مهارت ها در لابلاي تعاليم الهي، به خصوص در قرآن و احاديث معصومين بيان شده است. به طوري كه تلاش براي برقراري ارتباط مفيد و مؤثر با ديگران، خودشناسي و توجه به ارزش ها كه از فصول اساسي درس مهارت هاي زندگي است، به كرات در قرآن، نهج البلاغه و صحيفه سجاديه و احاديث منقول از ساير معصومين مورد تأكيد قرار گرفته است. (همان منبع ص 45)هدف اصلي سازمان بهداشت جهاني از ايجاد طرح مهارت هاي زندگي در زمينه بهداشت رواني اين است كه جوامع مختلف در سطوح جهان نسبت به گسترش، به كارگيري و ارزيابي برنامه آموزش مهارت هاي زندگي را متمركز بر رشد توانائي هاي رواني مانند حل مسئله، مقابله با هيجانات، خود آگاهي، سازگاري اجتماعي و كنترل استرس بين كودكان و نوجوانان است، اقدام نمايند. (ناستاسيا 1998 مقاله)با توجه به نقش مهم مدارس در تأمين بهداشت رواني دانش آموزان، برنامه آموزش مهارت هاي زندگي روش مؤثري در جهت رشد شخصيت سالم دانش آموزان و تأمين و حفظ بهداشت رواني دانش آموزان تلقي مي شود. به اين ترتيب مدارس به جاي اين كه تنها بر افزايش عملكرد تحصيلي دانش آموزان تمركز نمايند بايد بر تأمين و حفظ روان آنان نيز تأكيد نمايند و اقدامات لازم را به منظور تحقق هدف مذكور انجام دهند؛ چرا كه اگر هدف فوق تحقق يابد، بسياري از مشكلات تحصيلي و آموزشگاهي نيز خود به خود كاهش مي يابند. (همان منبع)


مطالب دیگر:
📎تحقیق در مورد درباره NTFS 📎تحقیق در مورد درود بر نوروز 📎تحقیق در مورد دی اکسید کربن محلول ، PH ، قلیائیت ، سختی 19 ص 📎تحقیق در مورد دیدگاه شهید مطهری درباره حقوق زن در اسلام 📎تحقیق در مورد دینامیک کربوهیدرات ها هنگام رشد تناسلی و محدودیت محصول بذر سالیانه رایگرس 29 ص 📎تحقیق در مورد دين و ديندارى در جهان معاصر 200 ص 📎تحقیق در مورد ذرت 📎تحقیق در مورد دستگاه تصفیه هوا 67 ص 📎تحقیق در مورد دیسک های سخت 20 ص 📎تحقیق در مورد راهيان نور 📎تحقیق در مورد دیپلماسی ایرانی 📎تحقیق در مورد روسياهان اصلي 📎تحقیق در مورد روانشناسی نوجوانان 40 ص 📎تحقیق در مورد روش تحقیق افت تحصیلی 📎تحقیق در مورد روش تحقیق میزان علاقه به مطالعه 📎تحقیق در مورد چاپ قلمکار 📎تحقیق در مورد روم باستان 📎تحقیق در مورد چهاركليد موفقيت 30 ص 📎تحقیق در مورد چهاركليد موفقيت 📎تحقیق در مورد چوب و کاربرد های آن 46 ص 📎تحقیق در مورد مايكل پورتر توضيح مي دهد كه شركتها چگونه مي توانند مزيت رقاب 📎تحقیق در مورد ماشين آلات كشاورزي 21 ص 📎تحقیق در مورد مدار سري موازي اسيلوسكوپ 📎تحقیق در مورد ماشینهای سنکرون 📎تحقیق در مورد محاسبه سيالات ساختمان100 ص