تحقیق آشنایی با معماری اسلامی

در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان تحقیق آشنایی با معماری اسلامی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق آشنایی با معماری اسلامی|34016905|bgm

دانلود تحقیق در مورد آشنایی با معماری اسلامی،در قالب word و در 41 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:حضرت محمد (ص) در مکه دیده به جهان گشود. در آن هنگام در عربستان قبایل چادر نشین حکومت داشتند که به خدایان و بت های معتقد بودند. حضرت محمد (ص) چهل ساله بود که وحی نازل شد و ایشان بی درنگ رسالت خود را آغاز کرد. قرآن کتاب آسمانی شامل مفاهیمی چون توحید، عدالت، داوری اخروی، بهشت و دوزخ، فرشتگان و شیاطین است. دستورات اخلاقی دین اسلام در پاره‌ای از موارد مشابه با دستورات یهودیت و مسیحیت است. عموم مسلمانان برای تقرب به خدای خویش از حق مساوی برخوردارند و در این راه مکلف به انجام وظایفی مانند خواندن نمازهای پنج گانه، روزه گرفتن و ... می باشند. بنا به گفته حضرت محمد (ص) همه مؤمنان واقعی با یکدیگر برادرند و اعضای يك جامعه بزرگ را تشکیل می دهند.هجرت پیامبر از مکه به مدینه در سال 622 میلای صورت گرفت و تاریخ اسلامی از این زمان آغاز شد و نام هجری یعنی مهاجرت بر خود گرفت. در مکه حضرت محمد پیروان بسیار یافت و در این مکان نخستین مسجد را بر پا ساخت. پیغمبر اسلام پس از پیروزی بزرگ بر رومیان، فاتحانه به مکه وارد شد و در این شهر، در شصت و سه سالگی رحلت یافت (632 م). پس از حضرت محمد افراد خاندانش با عنوان خلیفه جانشین وی شدند. محدوده جغرافیای دین اسلام در حال گسترش بود و تا جايي كه از سال 129 ه. ق- 750 م تا جنوب فرانسه پیش رفت و از سوی دیگر از سیحون تا جیحون گذشته تا به سند رسید و در شمال آفریقا، مصر و عراق شهرهای جدیدی بر پا شد.


مطالب دیگر:
📒مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازمان سالم 54 صفحه📒چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سازمان سالم📒پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه سازمان سالم📒پیشینه تحقیق و مبانی نظری در مورد سازمان سالم📒پاورپوینت آشنایی با بیماری های فارنژیت و برونشیت📒پاورپوینت بررسی رشد انسان در طول چرخه حيات📒پاورپوینت قدرت انتقاد سازنده📒مبانی نظری و پیشینه تحقیق سلامت سازمانی 53 صفحه📒پاورپوینت مديريت مواد خطرناك شيميايي و بيولوژيكي📒چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سلامت سازمانی📒پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه سلامت سازمانی📒پیشینه تحقیق و مبانی نظری در مورد سلامت سازمانی📒تحقیق کامل در مورد سلامت سازمانی📒ویژگی های سازمان سالم و بررسی مولفه های سلامت سازمانی📒ابعاد سلامت سازمانی از نظر مایلز و بررسی پویایی های سازمانی📒پاورپوینت مواد و مصالح ساختمانی در 222 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویر و شرح جزییات ‬‎📒پیشینه تحقیق و مبانی نظری خودکارآمدی تحصیلی📒چارچوب نظری و پیشینه پژوهش خودکارآمدی تحصیلی📒مبانی نظری و پیشینه تحقیق خودکارآمدی تحصیلی دانش آموزان📒چارچوب نظری و پیشینه پژوهش خودکارآمدی تحصیلی دانش آموزان📒مبانی نظری و پیشینه تحقیق خودکارآمدی تحصیلی دانشجویان📒تحقیق کامل در مورد خودکارآمدی تحصیلی📒پاورپوینت آسانسور در 39 اسلاید کاملا قابل ویرایش به طور کامل و جامع همراه با شکل و تصاویر اجرایی ‬‎📒تحقیق کامل در مورد حل مسئله📒رویکردها و نظریه های حل مسئله