تحقیق آشنایی با قلعه های ایران

در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان تحقیق آشنایی با قلعه های ایران آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق آشنایی با قلعه های ایران|34016907|bgm

دانلود تحقیق در مورد آشنایی با قلعه های ایران،در قالب word و در 18 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:این مطلب در ابتدا به تعریف قلعه و سپس در مطالب مرتبط به معرفی قلعه‌های ایران می‌پردازد:قلعه یا دژ به معنی استحکامی است که در اطراف شهرها ساخته می‌شده‌ است.
از قلعه به هنگام جنگ‌ها استفاده می‌شده و مردم تا زمانی که بیم حمله دشمن وجود داشته در درون دژ می‌ماندند و معمولاً در درون آن آذوقه زندگی برای چندین ماه موجود بود.

برای محافظت از ساختمان و استحکامات و قسمت‌های مختلف قلعه بارو ساخته می‌شده است. دیوارهای دفاعی و خاکریزهای متعلق به آغاز سکونت انسان در ایران هنوز برجاست. شکل آن ها به موازات پیشرفت سلاح‌های تهاجمی و تدافعی تکامل یافته است.
در دوران پیش از تاریخ و اوایل دوران تاریخی، نوع استحکامات عموماً تابع مقتضیات ناشی از محل قلعه یا دهکده و اوضاع طبیعی سرزمین بود.

قلعه‌ها را در همه دوره‌ها، در دورافتاده‌ترین و مرتفع‌ترین نقطه بنا می‌کردند تا به سبب وجود شیب‌های تند تپه یا کوه، دستیابی به آن دشوار باشد و مدافعان نیز در بالا قرار گیرند و از لحاظ دید مسلّط باشند.
طرح‌های ساختمانی بیشتر قلعه‌ها بر اساس معلومات و تجربة کلّی نسبت به حمله و دفاع ریخته می‌شد تا سنت‌های محلّی. در هر دوره‌ای، روش‌های آزموده و مقبول برای ایجاد استحکامات انتخاب می‌شد.
در اوایل دوران تاریخی، در سبک استحکامات ایران باستان آثاری از نفوذ سبک بین‌النهرین و سایر کشورهای همسایه دیده می‌شود.
در سراسر تاریخ معماری ایران، تا رسیدن به اقتباس سبک فرانسوی در معماری قلاع و حصارهای شهر در اوایل قرن سیزدهم، خصوصاً در خوی و تهران، می‌توان ردیابی کرد.
در طول تاریخ ایران، استحکامات بیشتر برای محافظت از قلعه‌ها ساخته می‌شد، زیرا قلعه هم اقامتگاه شاه و درباریان بود و هم مردم محل می‌توانستند با اغنام و احشام خود در آنجا پناه بگیرند.
از آغاز دوران پیش از تاریخ در هزاره اول پیش از میلاد، پیرامون دهکده‌ها نیز حصار کشیده می‌شد، این کار نخست برای مصون ماندن از حمله راهزنان و جانوران وحشی بود، ولی بعدها عمدتاً برای دفاع در مقابل هجوم دشمنان صورت می‌گرفت.
در سراسر این سرزمین بقایای حصارهای محکم دهکده‌ها و قلعه‌های مسکونی را می‌توان یافت که متعلق به هزاره سوم پیش از میلاد است ...


مطالب دیگر:
🔥گزارش کارآموزی تولید بیسکویت و آدامس در شرکت پارس مینو🔥تحقیق تولید آجر به روش نیمه اتوماتیک🔥گزارش کارآموزی در دفتر ساختمانی🔥گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر با موضوع ساخت پورتال با استفاده از نرم افزار شیرپوینت (SharePoint)🔥گزارش کارآموزی حسابداری مالی در شرکت سداد ماشین🔥گزارش کارآموزی رشته راه و ساختمان مطالعه پرونده بطرفیت در مركز امور مشاوران حقوقي وكلاء و كارشناسان🔥گزارش کارآموزی حسابدرای در شرکت هما🔥گزارش کارآموزی آشنايي با امور گرافيك و چاپ در یک دفتر تبلیغاتی🔥گزارش کارآموزی در ايران‌ خودرو🔥گزارش کارآموزی گیاه پرشکی با موضوع آفات و بيماري گياهان- نگهداري فضاي سبز در پارک جمشیدیه🔥کارآموزی کامپیوتر در ليزينگ خودرو🔥گزارش کارآموزی در شرکت بین المللی توسعه مهندسی پارس جنوبی (پیدکو) در عسلویه🔥گزارش کارآموزی رشته عمران احداث مجموعه مسکونی 102 واحدی🔥گزارش کارآموزی رشته ICT (مخابرات) در شرکت مخابرات استان تهران🔥گزارش کارآموزی در یک شرکت تولیدکننده نرم افزار تلفن همراه🔥گزارش کارآموزی کامپیوتر با موضوع اتوماسیون صنعتی PLC🔥گزارش کارآموزی طراحي و بهبود سيستم كنترل كيفيت🔥گزارش کارآموزی اجرای ساختمان فلزی🔥گزارش کارآموزی در شرکت مخابرات دیجیتال شیراز🔥گزارش کارآموزی آشنایی با سرسیلندر و سیستم جرقه زنی در اتومبیل🔥گزارش کارآموزی کامپیوتر در منطقه 19 شهرداری تهران🔥گزارش کارآموزی در آموزشگاه کامپیوتر🔥گزارش کارآموزی در شرکت تولیدی و شیمیایی پاکشو🔥گزارش کارآموزی در شرکت معدنی املاح ایران🔥گزارش کارآموزی حسابداری با موضوع نحوه پرداخت انواع وام به پرسنل و چگونگي اعمال حساب آن ها